قبل از خرید در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام از مشاوره رایگان استفاده کنید
  • پورتال مشتریان
ورود به پورتال
رمزتان را فراموش کرده اید؟ بازیابی
حساب کاربری ندارید؟
آموزش اضافه کردن دامنه به هاست در دایرکت ادمین
add-domain-directadmin

ممکن است شما مایل باشید بر روی هاست خود، چندین وبسایت متفاوت راه اندازی کنید. برای این کار لازم است که به هاست خود، دامنه های جدیدی اضافه نموده و آنها را مورد استفاده قرار دهید. پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که پلن هاستینگ شما باید به شما اجازه ی اضافه کردن دامنه ی اضافی را بدهد، وگرنه قادر به دنبال کردن این آموزش نخواهید بود. مثلا فرض کنیم شخصی پلنی را خریداری کرده که از هیچ گونه دامنه ی اضافی بر دامنه ی اصلی وی پشتیبانی نمیکند، بنابراین این شخص تنها قادر است یک سایت بر روی هاست خود راه اندازی کند و اضافه کردن دامنه های بیشتر برای وی امکان پذیر نمیباشد.اما مثلا اگر پلن هاستینگ شما از ۵ سایت اضافی پشتیبانی نماید، آنگاه شما قادر هستید ۵ دامنه ی متفاوت دیگر نیز به هاست خود اضافه کرده و آنها را مورد استفاده قرار دهید.اضافه کردن یک دامنه به هاست در دایرکت ادمین، عمل بسیار ساده ایست که در اینجا با هم به مرور مراحل آن میپردازیم.

1) برای شروع وارد پنل دایرکت ادمین خود شده و سپس در قسمت Domain Management بر روی Domain Setup کلیک نمایید.

 

add-domain-directadmin

 

2) برای اضافه کردن یک دامنه به اکانت خود، روی لینک Add Another Domain که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید.

 

add-domain-directadmin

 

3) در صفحه باز شده اطلاعات رو وارد کنید.

 

add-domain-directadmin

 

در فیلد Domain باید نام دامنه ی جدیدتان را وارد کنید.توجه داشته باشید که در این بخش به هیچ عنوان از حروف بزرگ، www و یا http:// استفاده نکنید.
در بخش بعدی یعنی Bandwidth میتوانید مقدار پهنای باند مجاز برای این دامنه را تعیین کنید.میتوانید این مقدار را بدون تغییر باقی بگذارید تا هم اندازه ی مقدار اصلی اکانت باشد و یا به دلخواه خود آن را تغییر دهید. مقدار این پارامتر بر اساس مگابایت است.
در فیلد Disk Space میتوانید مقدار مجاز فضای دیسک را برای این دامنه محدود کرده و یا آن را دست نخورده بگذارید تا این مقدار معادل حداکثر فضای موجود در اکانت باشد.
سه پارامتر دیگر یعنی Secure SSL, CGI Access و PHP Access را ترجیحا بدون تغییر باقی بگذارید مگر اینکه واقعا به تغییر آنها نیاز داشته باشید.توجه داشته باشید که تغییر این سه پارامتر تنها در حالتی تاثیر گذار است که در پکیج شما این امکان به شما داده شده باشد.مثلا اگر کسی برای دامنه اش Secure SSL را فعال کند ولی این امکان در پکیج وی غیر فعال باشد، فعال کردن SSL کاملا بی تاثیر بوده و بجای پیروی از دستور کاربر، از اطلاعات پکیج استفاده خواهد شد.
در پایان بر روی Create کلیک کنید تا دامنه به لیست دامنه های شما اضافه شود.
توجه کنید که دی ان اس های دامنه ی جدید را نیز باید مطابق با دی ان اس های دامنه ی اصلی به دی ان اس های آنلاین هاست تغییر دهید.
برای اینکه بتوانید از طریق فایل منیجر از دامنه ی جدید خود استفاده نمایید، کافی است پس از ورود به فایل منیجر، به فولدر /Domains بروید و با انتخاب دامنه ی مورد نظر، به آن وارد شده و آن را مورد استفاده قرار دهید.


نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن